Avustralya'da Dil Eğitimi

Avustralya 24 milyon nüfusa sahip, yaşam standartları yüksek, suç oranı çok düşük ve dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. İngiliz Ekonomist dergisinin hazırladığı 2017 Küresel Yaşanılabilirlik Raporu’nda, Avustralya’nın Melbourne şehri üst üste yedinci kez ‘en yaşanılası şehir’ seçilmiştir.

İklim şartları, doğal güzellikleri, yaşam kalitesi ve uygun yaşam maliyetleri düşünüldüğünde öğrenciler Avustralya’ya çok kolay uyum sağlamaktadır.

Dünya sıralamasındaki üniversiteler listesine bakıldığında 32. sırada University of Melbourne, 48. sırada Australian National University ve 61.sırada University of Sydney yer almaktadır. Bu başarı listesinden de anlaşıldığı üzere Avustralya’da eğitim kalitesine çok önem verilmektedir ve bu konudaki başarısı kanıtlanmıştır. Tam da bu sebepledir ki Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrencilerin Avustralya’ya ilgisi artmıştır.

Avustralya’da dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için en güzel haber ise çalışma izninin olmasıdır. Avustralya’da çalışma izni ile öğrenciler eğitim alırken haftada 20 saat çalışıp, hem dillerini geliştirip hem de para kazanabilirler. Aslında bir diğer değişle Work and Study gibi bir program deneyimi elde edebilirler.