Fransa'da Dil Eğitimi

Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için birçok alternatif program bulunmaktadır. Bunların bir kısmı üniversitelerin, bir kısmı da özel dil kurslarının programlarından oluşur. İsterseniz staj ve sertifika&diploma programları da alabilirsiniz. Öncelikle başkent Paris olmak üzere Fransa'nın birçok şehrinde Fransızca dil okulları eğitim vermektedir. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenciler Fransızca öğrenmek ya da mevcut dillerini geliştirmek amaçlı Fransa'yı tercih etmektedirler.

En çok tercih edilen şehirler: Paris, Nice, Vichy, Ambois, Rochelle, Cannes

En çok tercih edilen programlar: Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, İş için Fransızca, DELF Sınav Hazırlık, Fransızca Akademik yıl veya Sömestır, Fransızca+

Fransa'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca, ülkemizde de ticari ve politik olarak öneme sahip dillerdendir. Fransa dünyanın en güçlü dördüncü ülkesi ve Avrupa'da çok önemli bir yatırım merkezidir. Coğrafi konum olarak da ülkemize yakın olan Fransa dil eğitimi için öğrencilere cazip gelmektedir. Kelime haznesi çok geniş bir dil olan Fransızca kesinlikle öğrencileri kültür olarak zenginleştirecek ve çok yönlü düşünmesini sağlayacak bir dildir. Öğrenciler eğitimleri sırasında Avrupa'nın kültür ve sanat başkenti Fransa'yı keşfedip, sonrasında Avrupayı gezip görme fırsatına da sahiptirler.